Nina Bondarenko

Карантин завершено :))

Запрошуємо на виставку з 4 - 15 травня 2021

 

Відео відкриття виставки: 

Ювілейна виставка художниці Ніни Бондаренко «ВЕСНА В КРИМУ» - YouTube 

 

З 19 по 31 березня, 2021  карантин

запрошуємо відвідати ювілейну виставку живопису;

"Весна в Криму. Крим - Україна 2014-2021 (зі спогадів)",

присвячену до 80-річчрниці з дня народження, та 60-річчю творчої діяльності Ніни Бондаренко!

Експозиція виставки представлена в залах Національного музею «Київська картинна галерея»,

мистецький центр «Шоколадний будинок», місто Київ, вул. Шовковична 17/2.

Музей працює: Вт., Ср., Пт., Сб., Нд., з 10:00 до 18:00 год. Пн., Чт. - вихідні.

 

 

Я народилася у березні, може тому, джерелом мого творчого натхнення стала весна.
Починаючи з 1990 року пленерний живопис став основним напрямком моєї творчості. З цього часу я не пропускала жодної весни у Гурзуфі. Мої улюблені ранкове сонце, скелі і море я неодноразово писала у різні пори року, і кожного разу я їх бачила як вперше знайомство.
Пленерний живопис у Криму - це стихія. Ти ніколи не знаєш, що тобі подарує стихійна мить. Мені дуже було до вподоби ходити лабіринтами стежок Гурзуфу, де мене супроводжував мій улюблений жовтий дрок з жовто-лимонними маленькими квіточками, бачити квіти форзиції, японської вишні, тендітного індійського бузку, перших гірських квітів молочаю та терену, квітування дерев ніжного мигдалю, персика, малинових дерев іуди, кактусів, гліцинії. А біля моря мене чекав шум прибою морської хвилі та царство великих гірських скель. Від Медведя гори (Аю-Даг) до Чеховської бухти я опинялася у Країні Духів – Таємниці Царства Небесного. Тут я вперше відчула невловиму таїну світла, енергію якого я намагаюся вхопити та передати в своїх роботах.
Весь цей Божий світ Гурзуфу став для мене храмом Природи, який надихає мене в моєму стихійному живописі. Коли я починаю писати, мене завжди охоплює почуття Божої Благодаті. У Природі Криму я відчула і побачила таємницю безмежності кольору, і цю таїну я прагну втілити на полотні. Я не шукаю стиль та манеру. Мотив, який я пишу, сам мені підказує як класти фарбу і яким кольором писати. Для мене живопис це медитація, феєрверк кольору, радості, прояв емоції в моменті творчості на полотні, моя синхронізація зі світом, його вібраціями, його красою в кожній миті часу.
З 2014, після окупації Росією Криму, я більше не поверталася до Гурзуфу, але в своїх думках, я на Гурзуфській гірці веду розмову з найдорожчими моєму серцеві друзями: сонцем, морем, деревами, квітами, скелями Гурзуфу, до яких я подорожувала кожної весни на зустріч, які мене чекали і відповідали любов’ю у моїх творах. Це був обмін почуттів з Природою Криму.
Представлена на виставці колекція декоративного живопису великоформатних творів «Весна в Криму» створена за спогадами на основі натурних етюдів Криму 1968-2014 років.

Nina Bondarenko